VIETE ŽE ...

Aj v Obchodnej akadémii v Pezinku študovali a študujú vynikajúci športovci, ktorí okrem dobrých  výsledkov škole dosahujú i dosahovali aj výborne výsledky v športe, ktorý robia.

Ako prvú športovkyňu by som vám chcela predstaviť Stellu Kovačičovú. Je to tenistka, ktorá má individuálny študijný plán, no napriek tomu ju vidíte v škole častejšie ako mnohých jej spolužiakov.  Stella (na fotografii prvá zľava)  trénuje  tenis vo VTC  Pezinok. Mimochodom, jedným z jej trénerov je tiež naša absolventka Monika Gáliková.

Dosiahnuté úspechy. Zimné majstrovstvá SR 2017 – 2. miesto v dvojhre a 1. miesto vo štvorhre. Turnaj ITF do 18 rokov 2017 – 1. miesto vo štvorhre.

Sebastián Viliam Slezák je ďalší študent, ktorý sa aktívne venuje športu. a má individuálny študijný plán. Trénuje a súťaži za Golfový klub Hrubá Borša.  Počas sezónny  má s írskym trénerom  tréningy 5 krát týždenne a v zimnom období trénuje 2 – 3 krát týždenne.

Sebastián  sa zúčastňuje súťaží v Slovenskej lige, kde vyhral už 38 turnajov. Tiež reprezentoval SR v juniorskej súťaži a v súčasnosti je v rezerve reprezentácie SR za mužov.

 

Aj mnohí absolventi našej školy boli, ale aj sú úspešnými športovcami. Predstavím aspoň niektorých.

Tomáš Praženka je výborný basketbalista. V súčasnosti študuje na EÚ Bratislava a hrá za Inter Bratislava v extralige.

Andrej Málek je slalomový kanoista K1. Na medzinárodnej úrovní dosiahol a stále dosahuje vynikajúce výsledky: V R. 2008 získal striebornú medailu na podujatí K1 na Majstrovstvách svetového slalomu ICVF,  na Majstrovstvách Európy v kanoe slalomu v r. 2015 v Markkleebergu získal bronzovú  medailu, v r. 2016 na Majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v brazílskom Foz do Iguacu obsadil 3. miesto a na Kontinentálnom šampionáte juniorov a pretekárov do 23 rokov v slovinskom Solkone obsadil 1. miesto.

Aj mnohí ďalší naši absolventi sa venovali športu a dosahovali výborné výsledky nielen v škole, ale i v športe. :-)

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Dana Navarová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre