Biela Pastelka

Biela pastelka je symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich, príležitosťou prejaviť ľudskú ušľachtilosť a solidaritu. Pomáha hľadať riešenia v často ťažkých situáciách, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste.

 

Dňa 21.09. 2018 sa vybraní žiaci druhého ročníka vybrali do ulíc, práve kvôli zbierke s názvom „Biela pastelka“. Jej hlavným cieľom je upozorniť verejnosť na problémy nevidiacich a slabozrakých, rovnako aj získať podporu na ich riešenie. Chce získať finančné prostriedky na realizáciu aktivít, ktoré pomáhajú nevidiacim a slabozrakým ľuďom začleniť sa do bežného života. Podporujú programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s palicou, čítanie Braillovho písma a inú zručnosti.

 

Našim žiakom rozdelených do troch skupín sa podarilo vyzbierať čiastku xy. Najviac peňazí získali žiačky S. Bohošová, N. Zápražná, S. Baranovičová. Na každom záleží a my ďakujeme každému kto túto zbierku podporil. Ďakujeme aj p. učiteľke Teplanovej, vďaka ktorej sme sa aj my mohli stať súčasťou tejto ušľachtilej myšlienky.


 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Hana Divišová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre