DISKUSIA S ABSOLVENTMI ŠKOLY

Dňa 25. 10. 2017 nás na pozvanie vedenia  školy  Obchodnej akadémie v Pezinku navštívili absolventi našej školy  Matúš Somorovský a Martin Mažár, ktorí ukončili strednú školu v šk. roku 1999.  Pútavým spôsobom porozprávali o tom, ako sa máme uchytiť v tomto uponáhľanom  svete a robiť to, čo nás bude v budúcnosti naozaj baviť. Bola to diskusia na vopred pripravené otázky, ktoré im kládli  dvaja šikovní študenti maturitného ročníka. Diskusie sa zúčastnili všetci žiaci školy a čo-to  mali záujem vypočuť si i učitelia. Téma diskusie vzbudila záujem žiakov pýtať sa hostí na veľa vecí z ich pracovného i súkromného života.

Pre mňa bola táto diskusia veľmi zaujímavá, pretože sa  týkala podnikania a písania blogu. Ja milujem písanie, a preto som neprestala ani na chvíľu počúvať pôsobivé rozprávanie. Dokonca boli ochotní  mi venovať ďalšiu hodinu z ich voľného času. Celá diskusia sa niesla vo veľmi  príjemnom duchu a bolo vidno, že Martin a Matúš  veľa dosiahli a zažili, a preto bolo o dosť zaujímavejšie, keď vám radí do života niekto, kto sa môže  svojím úspechom pochváliť.

Obaja sú úspešní podnikatelia.

Martin je úspešný v blogovaní a poradenstve  podnikateľom, ako rozbehnúť svoju firmu. Taktiež robí rôzne semináre o blogovaní a písaní článkov.

 Matúš podniká napr. aj v reklamnej agentúre, kde spolupracuje  s rôznymi veľkými firmami na bilboardoch a podobne. A či to bavilo aj ostatných žiakov? To už povedať neviem, ale myslím si, že je to dosť individuálne, keďže každého baví a zaujíma niečo iné. Mne to veľa dalo a verím, že tým, ktorých to tiež zaujalo,  priniesla  živá diskusia  do života taktiež niečo nové, podnetné. A možno ich dokonca aj postrčilo, aby začali robiť  čo naozaj chcú, pretože už je správny čas na rozhýbanie sa.

Dozvedeli sme sa, že je lepšie začať si plniť  sny  už v skoršom veku, pretože neskôr by sme mohli ľutovať svoju nečinnosť. Vo veľa veciach mali pravdu a bolo vidieť, že naozaj vedia, čo hovoria. Hlavne ohľadom dnešných mladých ľudí, ktorí iba sedia na zadku a nevedia čo so sebou. Takže z tejto diskusie som si odniesla niečo, čo by si mali aj ostatní zapamätať. Je dôležité robiť to, čo nás naozaj baví a na nič nečakať. Treba sa chopiť šance a vytrvať. Vzdávanie nie je cesta ani k úspechu, ani k šťastiu.

Som naozaj rada, že sa u nás na škole zastavili a povedali nám niečo o sebe a o svojich úspechoch. Snáď viacerých z nás inšpirovali tým správnym smerom. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                Nikola Valešová (žiačka III. A)

 

                                                                                

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Dana Navarová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre