Plne nabitý deň

Dňa 16. 11. 2017 sa na našej škole konali rôzne podujatia na oslavu Dňa študentstva. Všetci študenti sa ráno o 8:00 stretli vo veľkej zasadačke. Na programe boli 3 akcie: Výchovný koncert "Doktor zdravie", prezentácia z praxe Erasmus+ a Imatrikulácie. Všetci zvedavo čakali, čo sa bude diať.

Začali sme výchovným koncertom, ktorý mal názov "Doktor zdravie". Prišla nám ho prezentovať bývala účastníčka prvej česko-slovenskej Superstar Paulína Ištváncová. Na úvod zaspievala 2 pesničky zo svojho albumu, ktorými nám ho mierne priblížila. Následne nám pustila video, v ktorom nám známe osobnosti dávali rady o zdravom stravovaní. Objasnila nám, v čom zdravá strava a pohyb pomáhajú. Poradila, ako nepodľahnúť výhovorkám a ako sa motivovať. Priblížila nám, ako sa ona stravuje a ako jednoducho cvičí. No a aby sme sa trošku rozhýbali aj my, nasledovala súťaž v oberaní hrozna, ktorú vyhrala študentka z III. B. Nasledovali znova ďalšie pesničky, do ktorých sme sa zapojili aj my. Po zábavnej časti nám pustila ďalšie video - rada od jej lekára MUDr. Bílika. Na záver nám porozprávala príbeh o jej známom, ktorému sa podarilo úspešne prejsť na zdravý životný štýl. 

                                                                                     

Po výchovnom koncerte nám vybraní študenti tried IV. A a IV. B priblížili svoju prax v Ostrave, ktorá sa organizovala cez projekt Erasmus+. 8 vybraných žiakov odcestovalo na 2 týždne do Ostravy, kde praxovali v Hoteli Maria *** (ako recepčné), Wincott people, a. s. (ako personálni konzultanti), Jakovidis, Klega partners (ako asistenti advokáta) a v Account Professional, a. s. (ako účtovníci). V každej firme boli 2 študenti. Bolo im zabezpečené ubytovanie a stravovanie, dokonca aj vreckové. Mimo praxe mali možnosť prezrieť si mesto Ostrava a rôzne pamiatky. Videli Starú radnicu, MINIUNI - svet miniatúr, Vítkovice vysoké pece a Cathedral of the divine savior.  Navštívili aj Burger festival a dokonca aj koncert známeho speváka Johna Newmana. Taktiež sa počas víkendu rozhodli navštíviť Prahu, hlavné mesto Českej republiky.

                                                                                                    

Ako posledný bod tohto dňa nasledovali Imatrikulácie, ktoré boli tento rok sklamaním. Organizácia nebola na takej úrovni ako minulé roky. Moderátori nás príjemne privítali a nasledovali jednotlivé programy všetkých tried. Avšak, najväčším zahanbením bola trieda II. A, ktorá nemohla vystúpiť so svojim programom vzhľadom na "biednu" účasť študentov tejto triedy (do školy prišli v tento deň len 5 žiaci). Ostatné triedy však so svojimi programami ochotne vystúpili. I. A zaspievala svoju verziu pesničky "Hej, do školy", II. B odtancovala na pesničku "Chocolate", III. A mala scénku Paródia rapu a za III. B bol zaujímavý tanec. Najväčším prekvapením bolo, že si na tohtoročné imatrikulačky svoj program pripravila aj IV. A, ktorá predviedla Cup song. Keďže boli imatrikulácie fiaskom, program sa rozhodli na poslednú chvíľu zachrániť štvrtáci. IV. A ešte odtancovala tanec, ktorý predvádzali aj na stužkovej. IV. B spoločnými silami odspievala pesničku "Príbeh nekončí". Nasledovalo imatrikulovanie prvákov, ktoré prebehlo v rýchlosti. IV. A odimatrikulovala časť I. A (obchodnú akadémiu) capnutím palicou po zadku a IV. B odimatrikulovala cestovný ruch opečiatkovaním ruky/čela. Prváci sľúbili, že budú dodržovať štvrtákmi vymyslené desatoro a dostali sladké odmeny. 

K. Grossamanová, V. Papáneková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Vivien Papanekova

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre