Súťaž Create and Control

Naši študenti sa v šk. roku 2017/2018 zapojili  do národnej súťaže Create&Control.

Svojimi inovatívnymi nápadmi a znalosťami prispeli do tohto projektu. Za vedenie školského tímu od septembra 2017 do júna 2018 bola poverená Vanesa Križanovičová. Ďalšími zapojenými študentmi boli Vladimír Mizerák, Dominika Nosálová, Karin Dundovičová, Dávid Weingärtner a iní. Tím tvorilo spolu 10 žiakov.

Create and Controle, celoročná národná súťaž, s podporou europoslanca Ivana Štefanca určená pre žiakov stredných škôl kombinujúca prvky modelových zasadnutí a vytvárania fiktívnej krajiny. Primárnym cieľom projektu je zamerať sa na dezinformovanosť študentov stredných škôl ohľadom vnútornej a vonkajšej politiky štátu, ekonomického a politického systému, verejnej správy krajiny a fungovania svetovej burzy, spolu so sekundárnymi cieľmi ako zlepšenie argumentácie, schopnosti vytvárania kompromisov a tímovej práce.

Súťažiaci boli počas priebehu projektu vystavení vnútorným a vonkajším politickým problémom ich fiktívnej krajiny, ktoré museli riešiť vo svojom tíme či s ostatnými súťažiacimi, s ktorými sa pravidelne stretávali na zasadnutiach, takzvaných Žilinských summitoch. Výsledky rokovaní a vnútroštátnych riešení posúdili a ohodnotili odborníci z branže, ako Iveta Radičová, Simona Petrík, Alexander Duleba, Andrea Tittelová a iní. Súťažiacim boli priradené body na základe týchto riešení a investovania do reálnej burzy s fiktívnymi peniazmi, a víťazný tím získal vzdelávací zájazd do Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Ceníme si účasť našich žiakov v súťaži a veríme, že  aj v nasledujúcich ročníkoch nájdeme študentov, ktorí budú mať záujem o túto súťaž.

                                         

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Dana Navarová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre